مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج فعالیت‌های قرآنی: رعایت اصول برنامه‌ریزی مبنای سیاست گذاری ، حمایت و پشتیبانی معاونت قرآن و عترت از ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است

رعایت اصول برنامه‌ریزی مبنای سیاست گذاری

  • پنج شنبه, 13 ارديبهشت 1397 ساعت 08:51
  • خواندن 1471 دفعه
 
مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج فعالیت‌های قرآنی: رعایت اصول برنامه‌ریزی مبنای سیاست گذاری ، حمایت و پشتیبانی معاونت قرآن و عترت از ادارات  کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است
دومین روز نشست مدیران و کارشناسان دفاتر قرآن و عترت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های سراسر کشور با تشریح فعالیت‌های اداره کل تبلیغ و ترویج توسعه فعالیت‌های قرآن و عترت آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دومین روز نشست مدیران و کارشناسان دفاتر قرآن و عترت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های سراسر کشور امروز( چهارشنبه) ٥ اردیبهشت ماه با تشریح فعالیت‌ها و عملکرد اداره کل تبلیغ و ترویج  توسعه فعالیت های قرآنی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شد.

در ابتدای این نشست اصغر امیرنیا مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج فعالیت های قرآنی ضمن بیان اصول و سیاست‌های کلی جمهوری اسلامی ایران در حوزه قرآن و عترت بر لزوم تلاش مضاعف جهت تحقق آرمان‌های امام راحل(ره) جهت گفتمان‌سازی اندیشه قرآنی در تمام سطوح ملی تاکید کرد.

وی گفت: اصلاح ساختار سازمانی حوزه‌های قرآن و عترت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلاش‌های مجدانه معاونت قرآن و عترت است تا بتوانیم با ایجاد سیستم مدیریتی قوی از صف تا ادارات کل استان‌ها ایجاد کنیم.

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج توسعه فعالیت‌های قرآنی با بیان اینکه سیاستگذاری، حمایت و پشتیبانی و دخالت نکردن در فعالیت‌های اجرایی از وظایف و اهداف برنامه محور معاونت قرآن و عترت است، افزود: افزایش هم افزایی و تعامل  با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها خواهد توانست تغییرات مثبتی در سیر برگزاری فعالیت‌های قرآنی ایجاد کند.

در ادامه مراسم با تشریح کمبودها و نقاط قوت طرح‌های ملی آیات، رمضان، هفته‌های قرآن و عترت و... هر یک از حاضرین دیدگاه خود را نسبت به افزایش کارایی و عملکرد ادارات کل استان های خود در طرح های مذکور بیان کردند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « جشن رمضان

درباره ی قرآن و عترت

quranدستیابی به جامعه ای متمسک به قرآن و عترت و برخوردار از ایمان و عمل صالح، تحقق اندیشه‌های معمار بزرگ انقلاب اسلامی رضوان الله تعالی علیه و رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی در گسترش فرهنگ حیات بخش قرآن کریم، و ارتقای ایران به کشوری توسعه یافته با هویتی اسلامی- انقلابی، در گرو عزم ملی و اراده هماهنگ مدیران ارشد نظام برای توسعه فرهنگ قرآنی است . فرهنگی که باید متأثر از قرآن و حاکم بر بینش ها، نگرش ها و رفتارهای فردی و اجتماعی بوده و در کلیه سطوح سیاست گذاری و برنامه ریزی نظام جمهوری اسلامی جاری باشد.