چاپ کردن این صفحه

برگزاری جشن رمضان در ١٩ استان کشور

جشن رمضان

برگزاری جشن رمضان در 19 استان کشور اصغر امیرنیا مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: در سال ٩٧ شاهد برگزاری جشن رمضان در ١٩ استان کشور خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،اصغر امیرنیا مدیرکل تبلیغ و ترویج و توسعه فعالیت های قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در ماه مبارک رمضان همزمان با برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم که در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران برگزار می شود ، در برخی استان ها جشن رمضان نیز برگزار می شودکه ١٩ استان برای برگزاری جشن رمضان پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه جشن رمضان نسبت به سایر کلان برنامه هایی که اداره تبلیغ و ترویج انجام می دهد از اهمیت ویِژه ای برخوردار است چراکه زمان برگزاری جشن رمضان محدود است . امیرنیا در ادامه افزود :بلافاصله پس از تعطیلات نوروزی جلسات مختلفی در راستای برگزاری جشن رمضان در استان ها و همچنین برگزاری هفته قرآن و عترت و جشنواره آیات در استان هایی که اعلام آمادگی کرده اند،برگزار شد .

تاکنون استان های آذربایجان غربی ،مازندران ، مرکزی ، سیستان و بلوچستان برای برگزاری هفته قرآن و عترت و یا جشنواره آیات علاوه بر جشن رمضان اعلام آمادگی کرده اند که تفاهم نامه مربوطه پس از برگزاری جشن رمضان انعقاد و اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

١٩ استان برای برگزاری جشن رمضان پیش بینی شده است که به ترتیب عبارتند از :آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل، اصفهان ، ایلام ، بوشهر ، چهارمحال و بختیاری ، خراسان رضوی ، سیستان و بلوچستان ، فارس ، کرمان ، کرمان جنوب ،کهکلویه وبویراحمد ، لرستان ، مازندران ، منطقه آزاد قشم ، سمنان و یزد است که البته دیگر استان ها نیز برای برگزاری جشن رمضان اعلام آمادگی کرده اند .

درخصوص برگزاری هفته قرآن عترت نیز تا کنون هماهنگی های لازم با ١٠ استان انجام شده و به همین تعداد شاهد برگزاری جشنواره آیات در سال ٩٧ در کشور خواهیم بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)