فقهی زاده: مناطق محروم و مرزی کشور در راس حمایت های برنامه ای و اعتباری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارند

مناطق محروم و مرزی کشور در راس حمایت های برنامه ای و اعتباری معاونت قرآن و عترت

  • سه شنبه, 15 اسفند 1396 ساعت 08:30
  • خواندن 1502 دفعه

عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه ای مشترک با فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی بر حمایت برنامه ای و اعتباری از مناطق محروم و مرزی کشور تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلسه مشترک اعضای فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی با عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز ( یکشنبه) ١٣ اسفندماه در سالن جلسات معاونت قرآن و عترت برگزار شد.

در ابتدای جلسه عبدالهادی فقهی زاده ضمن خیر مقدم به اعضای فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی بر لزوم تداوم چنین جلساتی تاکید کرد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین نصراله پژمانفر رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی گزارش اجمالی از فعالیت های این فراکسیون در مجلس شورای اسلامی داد.

درادامه جلسه معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن برشمردن فعالیت های مقطعی و سالانه معاونت، افزود: حداقل یک سفر کاری در هر ماه به استان های کشور داریم و برنامه ریزی های آغازین در جهت ساماندهی کارگروهی برای توجه به مناطق محروم و مرزی را شروع کرده ایم.

وی تمرکززدایی از فعالیت های نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در شهر تهران را از دیگر موضوعات در دست اقدام عنوان کرد که لازمه آن را تحقیقات مقدماتی و کارشناسی در جهت ظرفیت شناسی استان های کشور بیان کرد و در ادامه تاکید کرد که « جشن رمضان، جشنواره آیات، هفته های قرآن و عترت و...» از سلسله برنامه هایی است که در جهت تمرکززدایی از فعالیت های نمایشگاهی طراحی و اجرا می شوند.

فقهی زاده با بیان این موضوع که معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از معاونت های تخصصی پیشرو در امر فعالیت های استانی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد افزود: نسبت بالایی از فعالیت ها و طرح های معاونت قرآن و عترت به استان ها و شهرهای سراسر کشور اختصاص دارد که امید است در سال ٩٧ همه ٤٢٩ شهرستان رسمی کشور از فعالیت های نمایشگاهی قرآنی میزبانی کنند.

بیمه فعالان قرآنی از دیگر موضوعاتی بود که معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم گسترش آن در سراسر کشور و تحت پوشش قرار دادن اکثریت فعالین قرآنی کشور تاکید کرد و اظهار کرد:  ٤٠ الی ٥٠ درصد افزایش در بیمه شدگان در دوره جدید معاونت داشته ایم .

وی بازسازماندهی و راه اندازی مجله قرآنی کودک و نوجوان بعد از ده سال عدم فعالیت را از دیگر موضوعات در دست اقدام دانست و همچنین راه اندازی مجله « حدیث زندگی» با محوریت عترت و با مشارکت دانشگاه قرآن و حدیث را از اولویت های علمی محور معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دور جدید دانست.

فقهی زاده در پایان سخنان خود، پایه گذاری جشنواره ملی« کتاب سال نهج البلاغه» را از فعالیت های شاخص معاونت قرآن و عترت در سال ٩٧ دانست که در طول عمر انقلاب اسلامی بی مانند و بی نظیر است.

روابط عمومی
۱۴ اسفند ۱۳۹۶
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

درباره ی قرآن و عترت

quranدستیابی به جامعه ای متمسک به قرآن و عترت و برخوردار از ایمان و عمل صالح، تحقق اندیشه‌های معمار بزرگ انقلاب اسلامی رضوان الله تعالی علیه و رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی در گسترش فرهنگ حیات بخش قرآن کریم، و ارتقای ایران به کشوری توسعه یافته با هویتی اسلامی- انقلابی، در گرو عزم ملی و اراده هماهنگ مدیران ارشد نظام برای توسعه فرهنگ قرآنی است . فرهنگی که باید متأثر از قرآن و حاکم بر بینش ها، نگرش ها و رفتارهای فردی و اجتماعی بوده و در کلیه سطوح سیاست گذاری و برنامه ریزی نظام جمهوری اسلامی جاری باشد.