ماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: وظیفه همه مسؤولان و مردم است که قرآن را بخوانند، بفهمند و در جامعه نشر دهند

آزمون حفظ، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در آذربایجان غربی

  • دوشنبه, 14 اسفند 1396 ساعت 09:07
  • خواندن 1372 دفعه

انس، تدبر و عمل به قرآن وظیفه مردم و مسؤولان است نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: وظیفه همه مسؤولان و مردم است که قرآن را بخوانند، بفهمند و در جامعه نشر دهند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی امروز در حاشیه بازدید از نحوه برگزاری آزمون کتبی حفظ و مفاهیم قرآن کریم در هنرستان توحید ارومیه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اهمیت قرآن کریم در دین اسلام، اظهار کرد: قران کریم معجره و سند رسالت پیامبر اکرم است و توجه به قرآن که عصاره تعالیم دین مقدس اسلام در آن مطرح شده است، وظیفه مسلمانان است.

وی افزود: قرآن در قیامت از کسانی که به قرآن بی توجه بودند، شکایت خواهد کرد بنابراین وظیفه همه مسؤولان و مردم است که قرآن را بخوانند، بفهمند و در جامعه نشر دهند.

امام جمعه ارومیه تصریح کرد: مسؤولان باید به قران عمل کرده و آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات قرآن کریم و حضور بیش از سه هزار نفر در این رقابت ها، نشان دهنده توجه و نشر قرآن در جامعه است و ما را از غفلت نجات داده و توجه همگان را به قرآن جلب می کند.

وی در پایان از مسؤولان و دست اندرکاران برگزاری و همچنین شرکت کنندگان در این مسابقات قدردانی کرد و گفت: اینکه برخی ها استاد تمام دانشگاه هستند و امروز در مسابقات قران شرکت کرده اند،  مایه خوشحالی و مسرت است.

گفتنی است، آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور از ساعت ۸:۳۰ در ۱۷ حوزه امتحانی استان آذربایجان غربی برگزار شد.

لازم به ذکر است، سه هزار و ۴۴۰ نفر برای شرکت در این رویداد مهم قرآنی نام نویسی کرده بودند که این تعداد شامل دو هزار و ۲۰۶ نفر خواهر و یک هزار ۳۴۵ نفر برادر است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

درباره ی قرآن و عترت

quranدستیابی به جامعه ای متمسک به قرآن و عترت و برخوردار از ایمان و عمل صالح، تحقق اندیشه‌های معمار بزرگ انقلاب اسلامی رضوان الله تعالی علیه و رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی در گسترش فرهنگ حیات بخش قرآن کریم، و ارتقای ایران به کشوری توسعه یافته با هویتی اسلامی- انقلابی، در گرو عزم ملی و اراده هماهنگ مدیران ارشد نظام برای توسعه فرهنگ قرآنی است . فرهنگی که باید متأثر از قرآن و حاکم بر بینش ها، نگرش ها و رفتارهای فردی و اجتماعی بوده و در کلیه سطوح سیاست گذاری و برنامه ریزی نظام جمهوری اسلامی جاری باشد.