آزمون حفظ، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در آذربایجان غربی برگزار شد

آزمون حفظ، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در آذربایجان غربی

  • شنبه, 12 اسفند 1396 ساعت 14:06
  • خواندن 1357 دفعه

رومیه - خبرگزاری مهر: آزمون حفظ، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در آذربایجان غربی همزمان با سراسر کشور در سطح استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آزمون حفظ، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم بعد از ظهر شنبه با هدف سنجش و ارزیابی میزان فراگیری قرآن آموزان موسسات قرآنی در 10 شهرستان ارومیه، سلماس، چالدران، شاهیندژ، نقده، سردشت، میاندوآب، ماکو و بوکان با حضور یک هزار و 243 قرآن آموز برگزار شد.

برای قبول شدگان در این آزمون از طرف مرکز فعالیتهای قرآنی کشور گواهینامه پایان دوره صادر می شود، در آذربایجان غربی 28 موسسه قرآن و عترت با ظرفیت پنج هزار قرآن آموز در سال فعالیت دارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

درباره ی قرآن و عترت

quranدستیابی به جامعه ای متمسک به قرآن و عترت و برخوردار از ایمان و عمل صالح، تحقق اندیشه‌های معمار بزرگ انقلاب اسلامی رضوان الله تعالی علیه و رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی در گسترش فرهنگ حیات بخش قرآن کریم، و ارتقای ایران به کشوری توسعه یافته با هویتی اسلامی- انقلابی، در گرو عزم ملی و اراده هماهنگ مدیران ارشد نظام برای توسعه فرهنگ قرآنی است . فرهنگی که باید متأثر از قرآن و حاکم بر بینش ها، نگرش ها و رفتارهای فردی و اجتماعی بوده و در کلیه سطوح سیاست گذاری و برنامه ریزی نظام جمهوری اسلامی جاری باشد.