دوره آزمون سراسری قرآن و عترت دراستان آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود

دوره آزمون سراسری قرآن و عترت دراستان آذربایجان‌غربی

  • شنبه, 12 اسفند 1396 ساعت 13:46
  • خواندن 1718 دفعه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی از برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت در این استان خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر کریمی اظهارداشت: آزمون سراسری قرآن و عترت همزمان با سراسر کشور، ١٠اسفندماه جاری در آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود.

وی افزود: این آزمون با هدف ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی مؤسسات و مراکز قرآن و عترت، ایجاد انگیزه در میان عموم افرد جامعه، استاندارد سازی و جهت دهی آموزش‌های قرآن و عترت و شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای درخشان قرآنی همه ساله و به طور منظم برگزار می‌شود

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: امسال این آزمون‌ها در دو بخش کارکنان دولت و مؤسسات قرآنی و همچنین داوطلبان آزاد برگزار می‌شود که حدود هفت هزار نفر در آن شرکت می‌کنند.

وی اضافه کرد: این آزمون روز پنجشنبه ١٠ اسفندماه در هنرستان توحید واقع در خیابان استاد برزگر به صورت کتبی و پنجشنبه و جمعه ١٧و١٨اسفندماه به صورت شفاهی در مجتمع فرهنگی هنری ارومیه از ساعت ٨/٣٠ صبح لغایت ۱۲ ظهر برگزار می شود.

 
 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

درباره ی قرآن و عترت

quranدستیابی به جامعه ای متمسک به قرآن و عترت و برخوردار از ایمان و عمل صالح، تحقق اندیشه‌های معمار بزرگ انقلاب اسلامی رضوان الله تعالی علیه و رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی در گسترش فرهنگ حیات بخش قرآن کریم، و ارتقای ایران به کشوری توسعه یافته با هویتی اسلامی- انقلابی، در گرو عزم ملی و اراده هماهنگ مدیران ارشد نظام برای توسعه فرهنگ قرآنی است . فرهنگی که باید متأثر از قرآن و حاکم بر بینش ها، نگرش ها و رفتارهای فردی و اجتماعی بوده و در کلیه سطوح سیاست گذاری و برنامه ریزی نظام جمهوری اسلامی جاری باشد.