نمایشگاه کتاب و علوم قرآنی در میاندوآب گشایش یافت

نمایشگاه علوم قرانی میا ند واب

  • چهارشنبه, 24 خرداد 1396 ساعت 09:42

نمایشگاه کتاب و علوم قرآنی در میاندوآب گشایش یافت رضا شیخه رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان میاندوآب از برگزاری نمایشگاه کتاب و علوم قرآنی به مناسبت ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی ،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میاندوآب روز یکشنبه در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت: نمایشگاه یاد شده با هدف ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه و ترویج فرهنگ قرآنی برپا شده است.
رضا شیخه اظهار کرد: در این نمایشگاه ١٥ هزار جلد کتاب در ٢ هزار و ٥٠٠ عنوان از ناشران در موضوع های مختلف عمومی، روانشناسی، تاریخی، مذهبی، ادبی، علوم اجتماعی و قرآنی و کمک درسی به نمایش گذاشته شده است.
وی افزود: این نمایشگاه به مدت ٢٠ روز در ٢ نوبت صبح و بعد از ظهر در محل پارک معلم میاندواب برپا است.
شیخه اظهار کرد: کتاب های به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه با ٥٠ درصد تخفیف به فروش می رسند.
وی افزود: تلاش می‌شود برای توسعه فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در سطح شهرستان، در ایام مختلف نمایشگاه‌های کتاب برگزار شود و همواره مردم این شهرستان نیز استقبال خوبی از نمایشگاه های کتاب داشته اند.
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی میاندوآب افزود: شهرستان میاندوآب دارای هفت باب کتابخانه عمومی، ٢ باب کتابخانه مشارکتی و یک باب کتابخانه عمومی مستقل است که ٦ باب از این کتابخانه ها در مرکز شهرستان و چهار باب دیگر در حومه شهر و شهرهای چهاربرج و باروق قرار دارند.
وی اضافه کرد :در کنار کتابخانه های عمومی، پنج ایستگاه مطالعه و کتاب در بیمارستان های عباسی و حضرت فاطمه زهرا(س)، سالن های ورزشی و مصلی امام خمینی(ره) ایجاد شده تا فرصت مطالعه برای شهروندان فراهم شود.
گفتنی است آمار کتاب های موجود در هفت کتابخانه عمومی میاندوآب افزون بر ١٠٤ هزار جلد کتاب است و ٦ هزار و ٤٨٨ نفر عضو فعال هفت باب کتابخانه عمومی شهرستان هستند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

درباره ی قرآن و عترت

quranدستیابی به جامعه ای متمسک به قرآن و عترت و برخوردار از ایمان و عمل صالح، تحقق اندیشه‌های معمار بزرگ انقلاب اسلامی رضوان الله تعالی علیه و رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی در گسترش فرهنگ حیات بخش قرآن کریم، و ارتقای ایران به کشوری توسعه یافته با هویتی اسلامی- انقلابی، در گرو عزم ملی و اراده هماهنگ مدیران ارشد نظام برای توسعه فرهنگ قرآنی است . فرهنگی که باید متأثر از قرآن و حاکم بر بینش ها، نگرش ها و رفتارهای فردی و اجتماعی بوده و در کلیه سطوح سیاست گذاری و برنامه ریزی نظام جمهوری اسلامی جاری باشد.