آغاز فاز طراحی و پیاده سازی سامانه جامع قرآنی کشور

  • پنج شنبه, 25 آذر 1395 ساعت 12:51

آغاز فاز طراحی و پیاده سازی سامانه جامع قرآنی کشور فاز اول سامانه جامع قرآنی کشور با عنوان جمع آوری، راستی آزمایی و انتشار اطلاعات و محتواهای قرآنی وارد مرحله طراحی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛  قرارداد فاز اول از پرژه سامانه جامع قرآنی کشور با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی معاون قرآنی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا آقامیری مدیرعامل موسسه تبیان امضا شد.

پس از چند ماه کار مطالعاتی بر روی فاز اول از امروز کار طراحی و پیاده سازی سامانه آغاز شد.

اطلاعات فعالان و فعالیتهای قرآنی در سراسر کشور از طریق این سامانه جمع آوری می شود سپس راستی آزمایی می گردد و برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سامانه فوق یک پایگاه اطلاعاتی تخصصی در حوزه قرآن می­باشد که اطلاعات مرتبط با افراد، سازمان­ها و نهادها و مراکز، محصولات و فرآورده­های مرتبط با قرآن به صورت یکپارچه و مرتبط با یکدیگر در آن ذخیره می­گردند. این پایگاه به عنوان مرجعی برای تصمیم گیری های نهادهای ذیربط خواهد بود.

اهدافسامانه بانک‌های اطلاعاتی قرآنی به شرح ذیل است:

  • ایجاد پایگاه اطلاعاتی از فعالان قرآنی، سازمانها و مراکز و موسسات و فرآورده­های مرتبط با قرآن
  • ایجاد باشگاه فعالان قرآنی با ارائه حمایت های مختلف مادی و معنوی
  • ایجاد وحدت رویه در جمع­ آوری اطلاعات قرآنی و راستی آزمایی آنها
  • ارائه آمارهای صحیح و قابل استفاده به دستگاه ها و نهادهای مرتبط برای تصمیم گیری صحیح
  • جلوگیری از موازی کاری و ارائه آمارهای مشابه و نادرست
  • ·...
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

درباره ی قرآن و عترت

quranدستیابی به جامعه ای متمسک به قرآن و عترت و برخوردار از ایمان و عمل صالح، تحقق اندیشه‌های معمار بزرگ انقلاب اسلامی رضوان الله تعالی علیه و رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی در گسترش فرهنگ حیات بخش قرآن کریم، و ارتقای ایران به کشوری توسعه یافته با هویتی اسلامی- انقلابی، در گرو عزم ملی و اراده هماهنگ مدیران ارشد نظام برای توسعه فرهنگ قرآنی است . فرهنگی که باید متأثر از قرآن و حاکم بر بینش ها، نگرش ها و رفتارهای فردی و اجتماعی بوده و در کلیه سطوح سیاست گذاری و برنامه ریزی نظام جمهوری اسلامی جاری باشد.